Правила сучасних ММА включають поділ на вагові категорії, використання спеціальних рукавичок, додаткові обмеження в дозволених прийомах і тимчасові рамки для поєдинків.

Замість боксерських рукавичок в ММА використовуються накладки на руки з відкритими пальцями. Щодо боксерських рукавичок, накладки для ММА значно тонше. Накладки були введені для захисту куркулів, зниження кількості розтинів та пов'язаних з цим зупинок боїв. Крім того, накладки в якійсь мірі підвищують видовищність боїв, так як стимулюють бійців використовувати ударну техніку.

Бої обмежені за часом: у більшості професійних організацій звичайні бої тривають три раунди по п'ять хвилин, в той час як в титульних боях кількість раундів збільшується до п'яти.

Принциповий підхід до правил ММА в різних країнах відрізняється. Однак, незважаючи на відмінності, забороненими практично у всіх офіційних організаціях на сьогодні є:

• укуси;

• удари в пах, горло, по потилиці і хребту;

• тикання в очі;

• захоплення і маніпулювання малими суглобами (наприклад, пальцями рук);

• «рибальські гачки» (англ. Fish-hooking) (атака пальцями незахищених місць, наприклад, вуха, рот, ніздрі з наміром розірвати тканини).

У ММА існує дві основні стратегії ведення бою:

• ударна техніка - коли боєць прагне виграти шляхом ударів руками, ліктями, колінами і ногами;

• борцівське - коли боєць використовує кидки, захвати і больові/задушливі прийоми.

Гібридними стилями неофіційно називаються ті стилі ведення бою, де відсутня домінуюча для стійки або партеру характеристика і натомість використовується комбінація обмеженої кількості прийомів, що дозволяє бійцеві використовувати свої сильні сторони. До таких стилів можна віднести наступні:

• бій в клінчі, також відомий як брудний бокс (англ. Dirty Boxing) - тактика даного напрямку полягає у використанні клінчу, щоб обмежити можливості супротивника відсунутися на достатню відстань одночасно з нанесенням ударів руками, колінами і ліктями, а також спробами перевести бій у партер;

• граунд-енд-паунд (англ. Ground-and-Pound), буквально вали-і-лупцюй - також позначається абревіатурою GnP або РНП, проте офіційного визнання дане позначення не має і в офіційних звітах на даний момент не використовується. Методика даного стилю вельми нехитра і складається з проходу в ноги, встановлення домінуючої позиції в партері і нанесення ударів противнику, переважно руками і ліктями;

• грепплінг (англ. Submission grappling) - крім позначення окремого бойового мистецтва, що представляє собою боротьбу з використанням больових і задушливих прийомів, термін «грепплінг» також позначає стратегію, застосовну до боїв за змішаними правилами і яка полягає в мінімізації ударів, швидкого перекладу бою в партер і застосування больових/задушливих прийомів;

• розтягнися і бийся (буквально з англ. Sprawl-and-brawl) - дана тактика полягає у веденні бою в стійці з ефективним захистом від спроб переведення бій у партер. Прихильник цього підходу, як правило, боксер, кікбоксер, тайбоксер або каратист з хорошим захистом.